Codzienność jest nieprzewidywalna. Każdego dnia możemy ulec nieszczęśliwemu wypadkowi, w którego wyniku utracimy zdrowie lub, w najgorszym wypadku, życie. Jeśli chcemy ochronić siebie lub swoich bliskich w obliczu takich okoliczności, warto rozważyć ubezpieczenie na życie. W przypadku gdy ulegniemy poważnym kontuzjom, ciężko zachorujemy lub umrzemy, nasza rodzina będzie dostanie pomoc pieniężną. Zakres polisy na życie zależy całkowicie od usługi, na którą się zdecydujemy. Najczęściej daje ono nie tylko zabezpieczenie finansowe członkom Twojej rodziny, ale ochrania Cię na wypadek:
- ponad trzydniowego pobytu w szpitalu,
- operacji chirurgicznej,
- poważnej choroby,
- rehabilitacji,
- wypadku przy pracy,
- trwałego inwalidztwa na skutek nieszczęśliwych okoliczności.
Na rynku istnieje wiele firm, które oferują usługi ochraniające Twoją rodzinę i Ciebie. Jakie są rodzaje ubezpieczeń i dlaczego są potrzebne?
Grupowe ubezpieczenie na życie
Tego rodzaju usługa często oferowana jest przez pracodawców pracownikom zatrudnionym w danej firmie. Jak sama nazwa wskazuje, obejmuje ono więcej niż jedną osobę. Chroni przede wszystkim przed nieszczęśliwymi wypadkami w trakcie pracy. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że składka na polisę odciągana jest automatycznie z wypłaty lub pokrywana przez pracodawcę i nie musimy już się tym przejmować. Jej wysokość zależy od tego, jakie wynegocjował szef lub szefowa z firmą takie usługi.
Indywidualne ubezpieczenie na życie
W przypadku takiej usługi to my musimy w całości pokryć składkę. Warto jednak pamiętać o tym, że indywidualna ochrona wiąże się z większymi wypłatami dla rodziny w sytuacji ciężkiej choroby, kontuzji czy śmierci usługobiorcy. Jej warunki oraz zakres zależą od tego, co wybierzemy – czy zechcemy, by obejmowała pobyt w szpitalu, a może śmiertelny wypadek? Ten wybór, a w konsekwencji wysokość składki, zależy całkowicie od nas.
Choć regularne płacenie składek może być uciążliwe, warto się na to zdecydować, ponieważ ochroni nas to w obliczu nieoczekiwanych okoliczności.